Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 700 komentarzy

Świat oczami Polaka

Warlord - Świat oczami Polaka, Słowianina. W treści zdecydowany antyokcydentalizm. W końcu świat nie kręci się wokół zachodu.

Brygada Polsko - banderowska. Kilka pytań...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezpośredni udział Polski w awanturze ukraińskiej powoli staje się faktem. Już nie tylko szkolenia terrorystów z Majdanu czy jego polityczne wsparcie, tym razem pojawiła się inicjatywa współpracy wojsk.

 

Czytam właśnie wiadomość MON o planach powołania Polsko – Litewsko - Ukraińskiej brygady wojskowej. Na Neonie niektórzy blogerzy zdążyli już zareagować, w tonie od zachwytu (niezawodny lance(nie)lot) po zdroworozsądkowe ukazanie głupoty i wręcz zdradzieckości takiego działania (Pan Krzysztof Zagozda). Ja chce na to spojrzeć z troszeczkę innej strony.

Nie wiemy nic o tym jaki charakter miałaby mieć owa brygada, prawdopodobnie jakiegoś komponentu sił lekkich, Litwa posiada tylko takie, nie ma jeszcze koncepcji skali ujednolicenia sił narodowych w ramach takiej brygady, ewentualnie są ale pozostają „tajne” (absurdalność tajemnicy wojskowej w naszej „otwartej, demokratycznej armii” ma się dobrze) Głównym inicjatorem i wskrzesicielem pomysłu jest niejaki P. Kowal. O jakiejkolwiek działalności propolskiej tego osobnika nie wiem nic, niegdyś pozostawał kapciowym Prezesa, obecnie zasiada w którejś z mutacji kanapowych PiS. To jednak nie jest istotne. Otóż osobnik ten wprawdzie pracą dla Polski się nie wykazał zanadto, jednak znalazł dla siebie niszę i od pewnego czasu uporczywie walczy o interesy banderowców ukraińskich i jest ich „głosem” w Polsce. Oczywiście MON ustami swojego rzecznika Sońty przychylnie ocenił inicjatywę.

Po co nam owa brygada? Jakie następstwa niesie jej powołanie?

Sens istnienia brygady ma być w rozumieniu polskojęzycznych namiestników oczywisty. Oto trzy narody pokazują jedność i wspólnotę interesów w walce z wrażą Rosją. Zastanawiam się tylko jak będą się czuli polscy żołnierze, niejednokrotnie potomkowie ofiar Wołynia czy Szaulisów litewskich służąc pod jednym sztandarem z ich pogrobowcami? Żołnierzy nikt nie spyta o zdanie, tylko wielu Polaków będzie patrzeć z niesmakiem. Jaki s wspólny interes mamy z banderowskimi mordercami i Litwinami którzy na każdym kroku pielęgnują wrogość do Polski i Polaków?

Może Ukraina wydeleguje do niej część nowego tworu, tzw „Gwardii Narodowej”? Przecież armia ukraińska praktycznie nie istnieje. Szumnie zapowiadana przez „Arszenika” Jaceniuka mobilizacja skończyła się totalną klapą. Tylko ok 3 % pozostających na listach rezerwistów spełniło jakiekolwiek kryteria, ale pojawił się problem braku mundurów, broni a nawet racji żywnościowych dla nich. Ok 70 % pozostających na listach do tej mobilizacji nie zgłosiło się wcale. Jak taka armia ma wystawić jakiekolwiek siły? Jedyne 6 000 żołnierzy pozostające w gotowości operacyjnej jest w tej chwili nad granicą Krymu, ściągano ich z okolic Lwowa, bo to jedyni na jakich reżim banderowski może liczyć. Duch w jednostkach pozostających na wschodzie Ukrainy jaki jest nie muszę mówić.

Banderowcy sięgnęli do jakobińskich tradycji i wzorem rewolucyjnej Francji powołują „Gwardię Narodową”. Jej skład osobowy to bojówki nazistów z „Prawego sektora”, Swobody, UNA-UNSO, a także zwykłe bandziory, potomkowie tych którzy „rezali Lachiw” na Wołyniu. Może wołyński watażka „Saszko Biłyj” zechce swoimi siłami stanowić ukraiński komponent wspólnej Polsko-lit – Ukraińskiej brygady? Tylko pozostaje jeden problem. Jak mają się zachować polscy Żołnierze kiedy rzeczony „Saszko Biłyj” zechce „oczyścić z lackiego pomiotu” Lwów np.? Wprawdzie sporo Polaków tam już nie zostało, ale przez władze Polski kolaborujące z banderowcami zostali zostawieni sami sobie. Rezuny Polaków nienawidzą. Jak mają zachowac się polscy Żołnierze kiedy ukraiński komponent brygady zechce np. włączyć rejony Przemyśla i Chełma do swojej „wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu”? Może mają przyklasnąć swoim nowym towarzyszom broni?

Kwestie litewskiej części komponentu na razie przemilczę. Stosunek do Polaków mają Litwini podobny jak banderowcy, jedyna różnica jest taka że są nieco mniejsi liczebnie.

 

Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa, to jaki będzie zakres operacyjny działania takiej brygady? Czy np. w przypadku wojny Ukrainy z Rosją lub z Republiką Krymską ta brygada zostanie skierowana na front? Dlaczego i w imię czyich interesów ma walczyć komponent polski? Jakie to będzie niosło reperkusje? Czy nie przyniesie adekwatnej odpowiedzi Rosji?

Podejrzewam że na moje wątpliwości nigdy nie usłyszę odpowiedzi z MON. W końcu polskojęzyczni namiestnicy do tej wojny prą wszystkimi siłami.

 

Biegnie referendum na Krymie. Przebiega spokojnie. Arszenik Jaceniuk już zapowiada że spali ziemię krymską. Ten banderowiec ma być partnerem do rozmów dla Rosji? Takie zapowiedzi tylko podsycają niepokój, ale kto się prosi ten dostanie. Ważne by Polacy nie oberwali rykoszetem.

 

 

(foto za LB.ua)

KOMENTARZE

 • @lancelot 19:54:52
  A co, chcesz mi w gacie zaglądać? Wiem że wy miłośnicy zachodu lubicie takie zabawy ale ja za chłopcami nie przepadam. Zostań sobie w gronie POPiSowym i tam zgodnie z logiką zachodu sprawdzaj sobie "mokrość" w gaciach np Trotylewicza. Lubisz takich z obłędem w oczach... i ta bródka:))
  Jedyni którzy powinni się bać powstania takiej brygady to ci którzy się w niej znajdą.
  No i ci zwykli Polacy którzy ucierpią prze zabawy pajaców takich jak Kowal.
 • "o planach powołania Polsko – Litewsko - Ukraińskiej brygady wojskowej."
  Pod dowództwem bandery? A może imienia bandery
  Wyrazy współczucia dla tych żołnierzy co będą musieli uczestniczyć w tym cyrku.
 • @NUS 20:20:20
  Imienia Bandery, choć może pójdą na kompromis i wybiorą Plachaviciusa. Dowództwo obejmie pewnie ktoś z "Prawego Sektora", ale i tak rzeczywiste decyzje będzie podejmował stojący w cieniu facet z Langley.
  Żołnierzy naprawdę szkoda... ale może lance(nie)lot wstąpi w szeregi, może Sakiewicz jakiś zaciąg ochotników obwoła? Uwolnili by chłopaków z jednostek od zaszczytnego obowiązku braterstwa broni z bydłem banderowskim:)
 • @Warlord 20:03:30
  Lancelot nie lubi Rosji, bo Putin goni pedałów na platformach
 • @Jan Paweł 20:37:09
  Czyżbyś sugerował, że lancelot sympatyzuje z "tęczowymi"?
  A fe...:(

  Lancelot, powiedz, że to nieprawda... A jak tak często zaglądam na jego blog...
 • @Jan Paweł 20:37:09
  Dokładnie tak;) Ma inklinacje a w Rosji by nie zaszalał:)
 • ...
  Kowal to taki nadwiślański ultras neokoństwa. Za czasów rządu PiS kręcił się w eMeSZecie przy Mellerze i Fotydze i po stracie (oddaniu przez Kaczyńskiego, żeby dało się przegłosować w Sejmie traktat lizboński) przez PiS władzy (namiestniczej) na rzecz PO, był typowany na przyszłego ministra SZ, gdy PiS wróci do władzy (namiestniczej). Po drodze jednak, wraz z grupką innych posłów PiS, poprztykał się z Kaczyńskim o strategię partyjną i teraz na przyszłego pisowskiego ministra SZ jest typowany inny klakier pisowszczyzny, niejaki Żurawski vel Grajewski (jeśli chodzi o poglądy, to klon Kowala).
  Warto zaznaczyć, że Kowal był jedynym chyba posłem PiS, który regularnie był zapraszany do publikowania na łamach "Gazety Wyborczej". Zdaje się, że jeździ też regularnie na różne konferencje geopolityczne do USA, organizowane przez tamtejszy establishment. Nic więc dziwnego, że wybiega przed szereg.
  Niestety nie mamy żadnej władzy nad naszym krajem i jeśli polskojęzyczni namiestnicy Zachodu z Warszawy postanowią nas rzucić na wojnę z Rosją, to rzucą, nie oglądając się na konsekwencje. Właśnie efekty bojkotu olimpiady w Soczi i udziału władz III RP w euromajdanowej rewolucji odczuwają polscy hodowcy i eksporterzy mięsa. Tymczasem rząd się wyżywi... podobnie jak "opozycja".
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/107194,wieprzowina-czyli-pozyteczni-idioci-z-warszawy
  http://xportal.pl/?p=12992
 • ...
  "Arszenik Jaceniuk już zapowiada że spali ziemię krymską. Ten banderowiec ma być partnerem do rozmów dla Rosji?"

  Jaceniuk to 100% koszer. Robi dla Sorosa od 18 roku życia.
  http://www.bibula.com/?p=13028
 • @autor
  To kolejny element wciągania Polaków do wojny z Rosją.

  Najpierw brygada, a jak Polacy zaczną ginąć, albo będą ich pokazywać w niewoli u Rosjan, to wojna z Rosją stanie się medialnym faktem.

  Ludzie się oswoją przez kilka miesięcy, a wtedy już tylko krok od eskalacji - amerykanie ujawnią zdjęcia satelitarne ze Smoleńska i oskarżą Rosjan o zamach, włączy się NATO i poleci...
 • @powiew świeżości 20:56:17
  Dziękuję za przybliżenie sylwetki Kowala. W zasadzie typowy przykład polskojezycznego "namiestnika drugiego szeregu", gdyby tam parę innych nazwisk wstawić też by ten życiorys pasował. Podejrzewam że właśnie odpracowuj granty za te konferencje w USA. Jeśli uczył się od tamtejszych neokonów a szlifowała go Fotyga to już niespecjalnie dziwię się jego działalności. Potwierdza się też że ten człowiek nic dobrego dla Polski nie zrobił
 • @powiew świeżości 21:06:49
  Jaceniuk to faktycznie z pochodzenia faryzeusz, ale z przekonania wielbiciel banderlandu. taki idealny przykład tego co obserwujemy ostatnio na Ukrainie czyli sojuszu oligarchów żydowskich i wspierających ich środowisk judejskich i z drugiej strony nazistów - banderowców.
 • @Maciej Piotr Synak 21:10:55
  Właśnie, oni szykują nam jatkę. Rozmawiałem dziś z kolegami z byłej jednostki, ludzie rozumieją potrzebę OBRONY kraju, ale wcale nie pałają entuzjazmem do umierania w interesie Thuska, Kalksteina czy interesów amerykańskich neokonów. Wiadomo że wybierając służbę wojskową wybierasz określony styl życia ale głupocie nikt nie przyklaskuje. Cała obecna awantura jawi się jako wielka prowokacja i z obroną Polski nie ma nic wspólnego. Budują klimat nienawiści i tyle. Jak szybko coś z tą bandą prozachodnią Polacy nie zrobią to będzie gorąco.
 • Jak to o jakie interesy?
  Wiadomo o jakie interesy chodzi o interesy wielkich międzynarodowych KORPORACJI kapitału MASONÓW czyli POLACY z resztą mięsa armatniego maja ginąć z interesy - LEROY MERLIN ,AUCHAN,OBI,TESCO,CASTORAMA,Mc Donald s,Coca-Cola,PEPSI,BIEDRONKA,LIDL, ALGIDA, NESTLE, JEDNYM SŁOWEM OBCY BIZNES!
 • Dzieki za artykul i refleksje Panie Autorze !
  Nalezy kierowac sie interesem Polakow i nie pozwalac NIKOMU obracac nas w psa, ktorym sie szczuje !

  I szczuja ci, ktorzy nienawidza Polski i chcieliby abysmy poszczuci na rzez poszli w interesie innych !

  Ale powiedz tu czlowieku prawde - ktora, zreszta zobaczyc latwo - od razu ruskiego agenta ze mnie zrobili !
 • a właściwie wiadomo z czyjego pełnomocnictwa MON "sobie rozmawia"
  o jakiś brygadach. Czy nasz miłościwie panujący Bul szef wojska - wie o tym tylko z gazet i netu , czy może ma jakiś udział ? Przecież to jest ordynarne wpychanie nas w wewnętrzny konflikt Ukrainy , a właściwie rozgrywkę możnych tego świata , na boisku pod nazwą Majdan.
 • @pitagoras 22:31:20
  Nie jest Pan sam:) Tutaj "agentów" od groma:)) Dziś wystarczy myśleć po polsku by zostać "agentem".
 • @Marqus 22:58:30
  Obawiam się, że oni doskonale wiedzą co i jak i wszystko odbywa się pod parasolem nie tyle Kornisława Bromorowskiego czy tam Thuska czy innych, ale pod parasolem rzeczywistych zarządców tego kraju. I jak w Waszyngtonie czy Brukseli zadecydują że brygada ma być, to Kornisław przyklaśnie i jeszcze popuści w gacie ze szczęścia.
 • @Warlord 23:21:04
  co najwyżej za parę lat ktoś sobie przypomni o jakimś kartonie z dolarami :))
 • @Marqus 23:25:27
  Otóż to:))
 • Wszyscy
  No, a jak już powstanie owa brygada to będzie ja można, również w myśl ustawy o "bratniej pomocy", wykorzystać do tłumienia awantur wywołanych któregoś 11.11 przez polskich "nacjonalistów i antysemitów" i będziemy mieli w Warszawie powtórkę z historii..... Jestem przekonany że skład osobowy brygady w zależności od miejsca jej użycia będzie się zmieniał.tzn jeżeli będzie używana w Polsce to będzie się składała z Litwinów i Ukrainców z obawy żeby polscy żołnierze nie przeszli na drugą stronę...poza tym obcy żołnierze nie mają skrupułów.....

  Panie Lancelocie

  Mogę wybaczyć, ale winny MUSI odkupić swoje winy!!! Musi byś czyściec!! Zwykłe przepraszam nie wystarczy.
  Niemcy za zrujnowanie Naszego Kraju wykpili się jednym "prosimy o wybaczenie"
  Niemieccy biskupi i "nasi" purpuraci to przecież jeden konglomerat. Ja tego nie kupuję.

  Ukraina też powinna ponieść konsekwencje tej Rzezi na Naszym Narodzie. Zabijali ,palili ,mordowali I grabili( I TU TEŻ NIEMCY ODPOWIEDNIO PODKRĘCILI ATMOSFERĘ...) i ma wystarczyć przepraszam i proszę o wybaczenie!? NIE! Oddaj co ukradłeś, ukorz się, ODKUP SWOJE WINY A MOŻE BĘDZIE CI WYBACZONE!!!
 • @Autor
  *5

  Pozdrawiam.
 • @lancelot 06:52:19
  Jeżeli jeszcze raz wkleisz tu jakieś propagandowe gówno z niezależnej(od rozumu).pl czy wyrzygane przez innego ściosa to wylecisz stąd szybciej niż Kalkstein trupolewem.
  Ponieważ jesteś propagandystą usraelskiej dziczy, kłamcą i manipulatorem jak każdy wyznawca "samoistnej Ukrainy" na tym blogu każdy będzie mógł mówić o tobie co tylko chce, a jak się obrazisz i nie zechcesz na tym blogu komentować to tym lepiej.
 • @Kodiak 03:01:17
  Cała tzw "klasa polityczna głównego nurtu" ma w Polsce nie po kolei. Albo może "po kolei" tylko nie z interesem Polski.
 • @Grzesiek 07:53:54
  Tez takie zastosowanie brygady podejrzewałem.
  Lancenielotem proszę się nie przejmować, to wyznawca Sakiewicza, na stronkach sekty sakiewiczowej takie komentarze jak skopiowany przez niego to norma, bo tam słowa prawdy się wycina a stado płatnych pachołów pisze takie po dwa złote za jeden. On sobie tylko przekopiował.
  Porównanie Ukraińców z Niemcami jest zasadne ale przy podkreśleniu różnic. I jedni i drudzy mordowali masowo Polaków, i jedni i drudzy w zasadzie nie zadośćuczynili za mordy, natomiast banderowcy są ze swojej morderczej przeszłości dumni i chcieliby powtórki z historii. Banderowcy mordowali najsłabszych - polskich włościan, dlatego klasa rządząca w Polsce odnosi się do tej zbrodni z taką pogardą. Pamięta Pan reakcję Kalksteina Smoleńskiego gdy zarzucono mu że nie raczył zauważyć obchodów zbrodni? Olał zamordowanych całkowicie bo to byli "jacyś tam chłopi". Ta zbrodnia i ofiary są na Ukrainie negowane a w Polsce pogardzane i to boli każdego normalnego człowieka jka cholera. Dodatkowo skala i bestialstwo mordu, a także ryzyko jego powtórzenia sprawiają ze kibicuję Rosji bo to jedyny kraj który chce trzymać banderowskie bydło za mordę. Sam byłbym za jeszcze radykalniejszym rozwiązaniem problemu Ukrainy bo po obecnej polityce polskojęzycznych to dla Polski możemy spodziewać się tylko kłopotów.
 • @AdNovum 08:27:45
  Dziękuję i pozdrawiam:)
 • @Warlord 09:26:19
  Zgadzam się z Panem. Niestety dla Nas powstał sojusz banderowców z koszernymi i wszyscy "nasi" polskojęzyczni trzymają z nimi ( vide Jarek na trybunie z banderowcami..)zupełnie "zapominając" o Wołyniu. Dla nas- jak Pan to słusznie zauważył- oznacza to tylko kłopoty....

  I tak się zastanawiam . Czy w obliczu wojny O Krym i wciągnięciu do niej Polski zasadne by było brać w niej udział przeze mnie/nas??
 • @Grzesiek 09:56:11
  Już jestem pewny że nie wezmę. Banderowcy wymordowali bliskie mi osoby, miałbym teraz oddawać życie za ich interesy, albo za Thuska czy Kalksteina. Ustawa o powszechnym poborze jest tak skonstruowana że politykom czy urzędnikom państwowym pobór nie grozi, oni załatwiają swoje sprawy mięsem armatnim - Polakami. Nikt nie napada Polski, to Polskę pchają do wojny okupujący ją i zarządzający nią judejcy. Nie nienawidzę Rosjan, nie mam "choroby na Moskala", uznaję przyjaźń słowiańską za ważną i uznaję rację Krymu i ludzi którzy nie chcą być pod banderowskim butem. Mogę iść z Zachodem tak jak Niemcy szli z Wermachtem a później się tłumaczyli "takimi rozkazami" albo mogę olać "braci Ukraińców" i ich polskojęzycznych promotorów i nie walczyć na wojnie którą uważam za brudną.
 • @Warlord 10:04:36
  Dochodzę to takich samych wniosków.
 • @lancelot 10:19:31
  Oczywiście że nie zapominam!! Przecież z nimi na pieńku mamy "od zawsze". Tyle tylko że tu chodzi o tworzenie brygady polsko-litewsko-ukraińskiej i wszystkich negatywów (bo pozytywów nie będzie żadnych) z tą "inicjatywą" idących, łącznie z wepchnięciem Nas w wojnę z Rosją a co za tym idzie kolejnymi ofiarami z naszej strony. Niestety polskojęzycznych polityków to nie dotyczy bo nie będą zmobilizowani a jak już będzie naprawdę gorąco to się zbiorą i wyjadą do rodzin w nowym jorku londynie i przede wszystkim tel avivie.....
 • @lancelot 10:17:28
  Po pierwsze debilu smolenski skad te 3 miliony? Trotylewicz tyle wyliczyl? Kalksteina i "elite" z trupolewa tez doliczacie?
  Po drugie: jaki oficjalny dokument rosyjski stwierdza ze Rosja jest kontynuacja ZSRR?
  Po trzecie: zbrodni na Polakach dokonywali okupujacy Rosje zydzi. Prawdziwa i legalna Rosja to byla Rosja Biala zdradzona miedzy innymi przez Pilsuda. W Katyniu strzelalo 17 zydkow znanych z nazwisk a rozkaz wydal gruzin. IPN te nazwiska zna i co zrobil by ich rozliczyc? Nic bo dzialania musialby kierowac w strone israela.
  Po czwarte: dzisiejsza Rosja ma tyle wspolnego z judeobolszewickim ZSRR co ty z uczciwoscia. Nic.
  Po piate: rosja nie stawia pomnikow takiemu Berii, Jezowowi czy Blochinowi a co robia twoi ukrainscy idole? Czcza mordercow polakow do spolki razem z pewnym polskojezycznym karlem wrzeszczacym "herojom slawa".
 • Pominę łaskawie
  kwestię dziczy jaka panuje na tym blogu. Zezwolenia autora na wyzywanie i niewybredne żarty wobec jednego z dyskutantów świadczą o poziomie intelektualnym się tu wypowiadających.

  Dlaczego Polska miałaby nie utworzyć brygady z Ukrainą?

  Nikt nie podniósł argumentów merytorycznych tzn. potrzeby utworzenia takiej grupy skupiając się na tym jak to Ukraińcy mordowali Polaków.

  Rozumiem, że Polacy wXIV wieku byli niespełna rozumu bo wybrali sobie na króla ( a w zasadzie męża Króla - Jadwigi) przywódcę państwa które dokonywało krwawych rejz na ziemie Polskie.

  Długo jeszcze się będziecie Panowie rzucać o ten Wołyń? Jakoś Rosja wam mniej przeszkadza pomimo tego, że to ona jest głównym wrogiem Polski.
 • @Looking4Silence 12:27:51
  "Długo jeszcze się będziecie Panowie rzucać o ten Wołyń? "

  Do Końca!!! Tak długo jak tego będzie wymagała sytuacja.

  Jesteśmy winni to ofiarom i ich rodzinom!!

  Jesteśmy winni pamięć o wydarzeniach na Wołyniu!!

  Zbyt długo było "zapomniane"!

  Przykro mi że Pan tego nie rozumnie.
 • @Looking4Silence 12:27:51
  Prosze sobie zobaczyc co ten dyskutant robi na swoim blogu. Rozumiem ze jemu wolno obrazac innych wokol bo reprezentuje sluszna linie plucia na Rosje. Przy okazji pluje rowniez na tym blogu i to juz w pierwszej wiadomosci. Nie usuwam tego by madrzejsi od Pana mogli wyciagnac madrzejsze wnioski.
  Rosja nie jest wrogiem ani moim ani Polski natomiast jezeli wzorem osobnika ktory kiedys byl prezydentem RP zamierza Pan przemilczac zbrodnie wolynska to polecam poszukac innych miejsc niz ten blog.
 • @Warlord 13:48:47
  Siemoniak: do rzeczywistego powołania polsko-ukraińsko-litewskiej brygady u płyną lata. Czyli raczej nigdy ponieważ Ukrainy już nie będzie!!!. Pomysł utworzenia wspólnej polsko-ukraińsko-litewskiej brygady nie powstał w związku z bieżącymi wydarzeniami na Ukrainie - oświadczył szef MON Tomasz Siemoniak. Ta idea ma już siedem lat, po raz pierwszy dyskutowano o tym w 2007 r. - podkreślił.

  Czekaliśmy na akceptację tych porozumień ze strony rządu ukraińskiego, co miało nastąpić do końca ubiegłego roku i nie nastąpiło"

  - powiedział szef MON.

  Obecne wydarzania nie nadają żadnego nowego kontekstu tej sprawie. Oczywiście Polska i Litwa jako partnerzy są zainteresowane tym projektem, ale też zdajemy sobie sprawę, że władze, rząd ukraiński, mają w tym momencie inne problemy, inne priorytety"

  - zaznaczył Siemoniak.

  Jak wyjaśnił, formuła brygady zakłada powstanie sztabu w Lublinie i jednostek działających w trzech krajach, które w przypadku misji pokojowej formują się we wspólny pododdział.
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/76675-siemoniak-do-rzeczywistego-powolania-polsko-ukrainsko-litewskiej-brygady-u-plyna-lata
 • @Warlord 13:48:47
  Jak widzę Pan reprezenuje słuszną opcję plucia na żydów i obrony Rosji. Nie zamierzam nic przemilczać .Ludobójstwo na kresach jest faktem ale nie widzę powodu by miało być pretekstem do braku pomocy Ukrainie. Nikt nie odniesie się do kwesti Uni Polsko Litewskiej z XIV w?
 • @Grzesiek 13:12:36
  "Do Końca!!! Tak długo jak tego będzie wymagała sytuacja."

  To do końca czy do tego czasu aż będzie wymagała tego sytuacja. Bo teraz
  jest taka sytuacja .
  Dziękuje, że uważa Pan, że jest mi coś i mojej rodzinie winny, ale myślę, ż e poradzimy sobie bez Pana pomocy. U nas nigdy nie było to zapomnian e (mam na myśli swoją rodzinę) ale nienawiści, już nie ma.
 • @lancelot 10:19:31
  Jak juz sie wyleczysz to napisz. Troche twoja notke potrzymalem by mogli ja zobaczyc twoi wyznawcy z sekty czcicieli dnia 10. Teraz zegnam i notke i ciebie. Liczylem ze z wami jest mozliwa jakakolwiek dyskusja ale sie przeliczylem. Pozdrow Telaviv
 • @Looking4Silence 14:32:28
  Reprezentuję słuszną opcję mówienia prawdy o żydach i nie pluję jadem na Rosję. Nikt tu na żydów nie pluje, wystarczy że mówi się tylko o ich dokonaniach. Póki co to nie Rosja odpowiada za zniszczenie polskiego przemysłu, wyprzedaż majątku narodowego, za bezrobocie, za upadek moralny i intelektualny polskiego społeczeństwa. To nie Rosja podpisywała za Polaków traktat lizboński, to nie Rosja pozwala organizować w Polsce marsze pederastów, również to nie Rosja zmusza młodych ludzi do emigracji za chlebem i to nie rosyjscy politycy szafują krwią Polskich żołnierzy na amerykańskich wojnach.
  Ja nie widzę powodów do "pomocy" Ukrainie. Zapewne nie zobaczę ich nigdy.
  Co do Unii Polsko - Litewskiej to w zasadzie nie ma się do czego odnosić. Porównanie totalnie chybione.Litwini w średniowieczu mimo najazdów na nasze ziemie nie przeprowadzali na nich czystki etnicznej, toczyła się zwykła podjazdowa wojna, raz oni nas, raz my ich, nie przyszli i nie wybili 150 000 ludzi tylko za ich pochodzenie, zresztą w średniowiecze trudno odnieść do XX wieku.
  W dodatku sojusz z Litwą mieliśmy przeciw Krzyżakom którzy atakowali i ich i nas, póki co Rosja nie podejmowała wrogich kroków wobec Polski, nie ma również wobec nas żądań terytorialnych jak np Ukraina. Nie rozumiem, po co mamy sztucznie pompować wrogość do Rosji? Po co tworzyć sojusz przeciwko państwu które obecnie naszym wrogiem nie jest, ale stanie się nim gdy podejmiemy kroki godzące w obywateli tego państwa?

  PS: Paski idol lancenielot wypluł tu komentarz w którym zwyzywał wszystkich użytkowników mojego bloga którzy mieli inne zdanie niż on sam. Ponieważ na jego agitatorni zwanej żartobliwie blogiem wypowiadać się nie może praktycznie nikt kto ma inne zdanie, nie ma tam ŻADNEJ swobody, pluje się jadem na wszystkich mających inne zdanie niż on sam nie wypowiadam się tam. Mimo to przylazł z buciorami tutaj, nie napisał nic sensownego, choć tolerowałem go jako potencjalnego dyskutanta, na koniec zwyzywał Bogu ducha winnych ludzi, usunąłem go i od tej pory może Pan być spokojny, już nikt nie będzie stosował wobec niego 'niewybrednych żartów"
  Mam również cichą nadzieję że równie aktywnie będzie Pan bronił ludzi obrażanych na jego blogu.
 • @LordConqueror 21:09:23
  Z wieloma wypowiedziami prof Pogonowskiego zwłaszcza na tematy okołożydowskie się zgadzam, ale ten tekst to jakiś potworek. Pomijam już korzystanie ze słabych źródeł anglojęzycznych i kopiowanie takich kwiatków jak "Gregory Żukow" czy "Khalkhim-Gol" ale argumenty tam zawarte są na pierwszy rzut oka naciągane pod tezę. Sugestie że Sawada miał coś do powiedzenia w kwestii "przekonywania Polski do paktu antykominternowskiego" to nadużycie. Jeśli już ktoś to Asaki, Sawada nie brał udziału w rozmowach okołopaktowych wtedy, miał sporo "pracy" w północnych Chinach. Japonia nie toczyła wojny z ZSRR przed 1945 rokiem, walczyły Mandżukuo i Mongolia Wewnętrzna z jednej strony, a Mongolska Republika Ludowa z drugiej. Mimo że obydwie te strony to były marionetki i zarówno Japończycy jak i Sowieci wspierali swoich, to jednak był to typowy konflikt lokalny, a nie inwazja na gruncie Paktu Antykominternowskiego. Faktycznie starcia były potężne jak na konflikt lokalny, Japończycy spodziewali się że ZSRR odpuści, ale się przeliczyli. Japonia nie porzuciła do końca myśli o inwazji na ZSRR, ale prowokacyjna i agresywna polityka USA sprawiła że w sztabie japońskim wygrała "frakcja morska" i od tej pory wojna z USA stała się priorytetem. Dopiero po zwycięstwie i zabezpieczeniu sobie źródeł surowców Japończycy chcieli skierować się przeciw sowietom. Na Niemców specjalnie nie liczyli, z pogardą wypowiadali się o Hitlerze, ale faktem jest że układ o nieagresji między Niemcami a Rosją przyjęli za zdradę.
  Polska nie odrzuciła propozycji Hitlera bo kochała sowietów i chciała ich uratować, tylko zrobiła to na skutek działań dyplomatycznych Anglii i Francji, w gruncie rzeczy to przewrotność anglików pomogła sowietom. Czy ich uratowała? Prawda jest taka że Polska nawet przy wsparciu niemieckim ze strony przemysłu nie wystawiłaby 100 dywizji. Nie ma też gwarancji że ZSRR nawet mając przeciw sobie członków paktu wspieranych przez Polskę przegrałby z nimi. Najważniejsze: Japonia miała własne cele, nie była możliwa i faktycznie nie doszła do skutku koordynacja działań japońskich i niemieckic przeciw ZSRR. To dyplomacja zachodu i przeorientowanie priorytetów japońskich uratowało ZSRR, a nie odmowa Polski.
 • @LordConqueror 00:16:49
  Lubie w historii "gdybanie". Wielu poważnych historyków odrzuca taką narrację, ale "co by było gdyby" pozwala spojrzeć na takie procesy z innej strony. Natomiast "co by było gdyby Polska przystąpiła do Paktu Antykominternowskiego" jest mega skomplikowanym problemem. Zmiennych jest dużo i rzeczywiście mogło być wszystko od totalnej zagłady Rosji i Rosjan po wymazanie Polski i Polaków z mapy świata. Temat ciekawy. Na setki dyskusji a nie jedną taką małą:) Bardzo mnie właśnie zastanawia co z takim aliantem jak Polska zrobiły by Niemcy. Los Węgier pokazuje jak oni aliantów traktowali. Ciekawa sprawa...
 • @Looking4Silence 12:27:51
  W czym problem ? Skoro lancelot sam z siebie robi głupka to i prowokuje do nazywania go różnymi epitetam.
  Czy ja obraźliwie piszę że robi z siebie głupka ? Ależ nie ! To duża pobłażliwość. Bo jak można nazywać kogoś kto na swoim blogu ma:
  Bóg Honor Ojczyzna.
  Bóg -Gdzie on ma Boga skoro tak mocno obstaje za grzechami sodomskimi które są promowane w UE i USA. Co by o Rosji nie mowić , święta nie jest ale na takie rzeczy nie pozwala. To nie w Moskwie tylko Brukseli postawiono budynek na wzór Babilońskiej wieży. Eutanazja itd można by wiele wymieniać.
  Honor - Polska i Polacy są traktowani jako obywatele drugiej kategorii w UE cz USA. Przykład można mnożyć. Nierówne dopłaty dla rolników, zakłamywanie historii. Czy chociażby w płacach. Za tą samą pracę na takim samym stanowisku anglik czy niemiec dostaje więcej.
  O opluwaniu polaków i robieniu antysemitów i morderców żydów rozpisywać się nie trzeba to gówna specjalizacja USA.
  Ojczyzna - przemysł w Polsce prawie nie istnieje . Udawanie ze podpisanie Traktatu Lisbońskiego to nic i tak samo można by wymieniać.

  Puki co to unia jest większym zagrożeniem dla Polski niz Rosja. Tak więc nie jest głównym wrogiem Polski kto inny nas stale okrada. Jeśli Pan tego nie widzi cz tez nie chce widzieć to nie jest mądrzejszy od lancelota.
 • @Warlord 23:27:51
  Rozumiem, że pisząc, że to nie Rosja... ma pan na mysli, że to Izrael ewentualnie żydzi.

  No cóż ja nie lubię zrzucam odpowiedzialności za mój kraj na barki innych. Mamy co wybraliśmy, to, że znaczna część polityków ma mniejsze lub większe korzenie zydowskie to uprawnia do twierdzenia, że żydzi planowo niszczą Polskę.

  Zresztą uważam, że w Polsce jest dużo lepiej niż było 25 lat temu.

  Odnośnie kwestii Rosji. Dla mnie ten kraj nigdy nie będzie normalnym sąsiadem z prostego powodu. Rosja zawsze będzie dazyła do podporsządkowania sobie Polski. Uważa się za starszą , większą siostrę. Ukraina nie ma wobec nas żądań terytorialnych. Mogą je mieć pewnie marginalne grupy polityczne.

  jeżeli chodzi o porównanie tego jakie krzywdy uczyniła nam Rosja to przy niej Ukraina wypada blado. Nadrbia co prawda okrucieństwem ale nie zagraża naszemu niepodległemu bytowi.


  Co do lancelota.

  Nie znam go przeczytałem jego jedną notkę i chyba zamieściłem komentarz jeden. Nie porwał mnie jego artykuł bo nawet nie wiem juz o czym był.

  Zobaczyłem jedynie, że ubliża się mu tutaj w sposób w jaki mają zwyczaju robić dresy z flaszką na trzepaku.

  A trzeba trzymać jakiś poziom.
 • @Looking4Silence 12:27:51
  a ja musze ci powiedziec, ze widze niepojete poblazanie dla ultraprymitywnych prob wciskania butnie spreparowanej dezinformacji. definicje takich zachowan zamykaja inne hasla. duzo wyrazniejsze.

  ale rozumiem, ze ty tu jestes zeby plantowac inna forme socjotechniki, pozorowana na stonowanego racjonaliste. ale, smierdzisz żydlakiem z daleka.

  jedynym wrogiem kogokolwiek na ziemi jest twoja grupowa pleśń, wtykajaca swoje macki we wszytsko co ma wokol siebie. genotyp bandyty, nieopisanego klamcy i szachraja. patologia ewolucji, ktora gwaltem umieszcza swoje nasienie w ludziach, niszczac ludzkosc nie tylko perfidnymi oszustwami, nienazarta chciwoscia i czadem emitowanym z mediow, ktorych posiala juz z 90% wszystkich na swiecie, ale i od wewnatrz, wstrzykujac swoje zjadliwe geny w chromosomy ludzkie.
  rzadko ktory ludzki material genetyczny wymieszany z zydolackim, oprze sie zepsuciu. stad takie hordy niby-wcale-nie-zydow, dzialajacy wg tych bandyckich zasad.
  nikt juz nie da sie nabrac na wasze nieskonczone przebrania. macie taki niefart, ze nie zdazyliscie zakazic ludzi swoim syfem, zeby w sumie stanowic wiekszosc. nadal jestescie zenujaca mniejszoscia mętów. a wasz czas sie skonczyl. kupuj bilety na powrot do twojego genesis. bo tym razem kolejna ustawka jak IIWS i terror holoszwindlu sie nie uda. wyjazd tedy! :))
 • zobaczcie.
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1391200607820291&set=a.1391200551153630.1073741831.100007910942010&type=1&theater
 • @LordConqueror 15:03:16
  Może kiedyś napiszę. Dziś dla mnie najważniejszy jest Krym.
 • @szachraisz 16:14:17
  Dziękuję za wyręczenie mnie w odpowiedzi. Sam nie mogłem odpisać, cóż, obowiązki zawodowe, niektórzy nie mogą jak lancenielot produkować kilkunastu notatek i setek bełkotliwych komentarzy dziennie, niektórzy muszą pracować.
 • @Warlord 00:18:22
  to ze prowadzisz tego bloga godzac to z wymogami zycia jest powodem do dumy Warlord. a dla Polakow, wdziecznosc, ze dzieki Tobie dostajemy surowice na bandycka zydowska trucizne wciskana w mediach. ja Ci dziekuje!! nie musisz robic wszystkiego sam i byc wszedzie. jest nas wiecej .))
 • ukrainski geszeft
  http://www.youtube.com/watch?v=djw0GouGY5M&feature=youtu.be

  widac kto rzadzi w usa..
  krasc, bandziorzyc a ratownikom grozic sankcjami.
  jak swieta panienka..
  tylko zbirnia zydowska tak moze.
 • @szachraisz 08:21:52
  Świetny film, oby takich więcej.
 • Niestety ta brygada powstaje:
  http://m.onet.pl/wiadomosci/prasa,zv3ey

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031