Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 700 komentarzy

Świat oczami Polaka

Warlord - Świat oczami Polaka, Słowianina. W treści zdecydowany antyokcydentalizm. W końcu świat nie kręci się wokół zachodu.

Lance(nie)lotowi o Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drogiemu "lancelotowi" i innym rusofobom - o rzekomej "ucieczce" Rosjan:

 

Ponieważ „drogi” lancelocie zechciałeś zablokować mi możliwość wypowiedzi na twoim żartobliwie zwanym „blogu” tudzież wykasować wszystkie logiczne odpowiedzi, nie tylko moje zresztą pod czymś co zechciałeś równie żartobliwie nazwać „notką” odpowiadam ci jeszcze raz:

 

Rosjanie nigdzie nie uciekają. Zakończyły się ćwiczenia w dwóch okręgach wojskowych, przećwiczyli co chcieli, przegrupowali siły i wrócili do jednostek macierzystych. Żaden poważny dowódca nie trzyma sił długo w polu, to powoduje niepotrzebne zmęczenie, napięcie i nie sprzyja wzrostowi morale. Żołnierze pozostają w gotowości ale w swoich jednostkach. Krym jest już wolny, banderland nie ma nad nim kontroli, Rosjanie pozostaną tam, liczba ich żołnierzy wyniesie ok 25 000 plus siły zbrojne Krymu które właśnie się tworzą.

 

Co do „sankcji” to takowych nie ma i nie będzie. Te żałosne pajacowania jakie Zachód podejmuje trudno nazwać sankcjami. Zresztą Rosja daje już sygnały że w przypadku dalszego szczekania ze strony USA odejdzie od rozliczeń w dolarze, co byłoby największym osiągnięciem w tym kryzysie. Ceny ropy i surowców już idą w górę, a dzięki słabszemu rublowi Rosja zyska na eksporcie. Co do importu to się go przeorientuje i tyle, świat to nie tylko USA.

 

Co do „współpracy wojskowej” to Rosji te „kontakty” nie są w niczym potrzebne, ale w tej chwili traci USA które zostaje z jednym kanałem dostawczym do Afganistanu – przez niespokojny Pakistan. Zresztą jankesi przegrali tam sromotnie i już kombinują jak by się wycofać z resztkami twarzy:). Dodatkowo jankesi oprócz bazy logistycznej w Swierdłowsku tracą Manas w Kirgistanie. Moga zapomnieć o obecności w Azji Środkowej na najbliższe lata. Rosja nie traci nic bo poza kurtuazyjnymi nie utrzymywała żadnych relacji z USA. Za to otwiera sobie wolną drogę do sprzedaży uzbrojenia tam gdzie do tej pory nie robiła tego z racji właśnie kontaktów z USA.

 

(Zdjęcie do artykułu pochodzi z zasobów ITAR -TASS)

KOMENTARZE

 • Widzę, że nasz rycerz jest rzeczywiście niereformowalny.
  Nie ma co czytać jego notatek, a tym bardziej komentować bo i tak do niego niewiele dociera.
  Powiedzmy sobie szczerze, że te ćwiczenia były politycznie powiązane. Rosja uznaje że bazy na Morzu Czarnym należą się im jak psu kiełbasa i tylko pod warunkiem pozostawienia eksterytorialnych baz na Krymie pozwolili na utworzenie Ukrainy.

  Te manewry miały za zadanie polityczne ukazanie wszystkim, że Rosja jak będą zagrożone w ich rozumieniu ich interesy to nie zawahają się użyć siły. Ludziom na Krymie i wschodzie Ukrainy bliżej do Rosji niż Ukrainy. Niestety są to te bogatsze tereny Ukrainy. Ukraina zachodnia też jest bogata. Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby Ukraińcy przestali pić a zaczęli uprawiać swoje ziemie, to zachodni farmerzy mogliby na swych polach tylko lasy sadzić. I jest to prawda. Tyle, że dziś nie rolnictwo decyduje o gospodarce.

  A na giełdach zarabia się i podczas hossy i bessy, tylko trzeba mieć informację. Chwilowy odpływ kapitałów jest drobiazgiem dla gospodarki Rosji i w żadnym przypadku nie wpłynęło to na decyzję Putina. Trzeba naprawdę nie mieć zielonego pojęcia, by twierdzić, że Putin się przestraszył.

  Wojska miały zademonstrować siłę i gotowość podjęcia akcji, zrobiły to i wróciły do bazy. To przecież dla każdego winno być jasne. Nikt bez konieczności nie trzyma wojsk w polu. Ważne jest jak szybko potrafią zareagować a nie jak długo stać bezczynnie gdzieś w polu.

  Jak się słucha ostatnich wypowiedzi Kaczyńskiego, to ma się tylko nadzieję, że to co mówi to tylko PR pod rusofobów. Bo przecież gdyby to zrealizował to opłakane byłyby nasze losy. Pytanie, czy ten człowiek tylko udaje, czy po prostu jest groźny dla Polski.
 • No to witanko na neonie, tutaj znajdziesz wielu kolegów hehe
  Czytałam przywitanie... no no nooo

  //Obiecuję Państwu na moim blogu stosować nieco inne, bardziej wschodnie, może wręcz „azjatyckie” standardy i nie usuwać wypowiedzi tudzież nie blokować wypowiadających się, pod warunkiem zachowania kultury wypowiedzi i unikania typowego dla wyznawców sekt okołopisowskich zdziczenia. Niech wypowiedzi świadczą o mówcach w oczach czytelników. Niech tu panuje Cywilizacja Wschodnia zamiast tej łacińskiej znanej z blogów takiej np. „Katogorii” czy tam innego „Lancelota”//

  To mówisz Cywilizacja Wschodnia??
  nu dawaj!

  http://s11.postimg.org/4obigfgj7/503.jpg
 • @Astra 13:05:12
  Cały czas niby walczysz z lichwiarzami, a gdy Ci dobierają się do d...py niedźwiedzia który stoi im na drodze do stworzenia rządu światowego , to wspierasz tych pierwszych. Jedni i drudzy są naszymi wrogami, nie wiadomo który z nich większy. O depopulacji wspominają jednak lichwiarze , a nie niedźwiedź. Trochę obiektywizmu w patrzeniu na świat.
 • @Zawisza Niebieski 12:55:59
  Dokładnie tak jak Pan pisze... Manewry miały pokazać gotowość i pokazały, tak samo gospodarka Rosji nie runęła i nie runie od tej operacji.
  Zatrzymam się na ostatnim zdaniu: Otóż "Kaczyński" jest naprawdę groźny. W tym człowieku skupiły się nie tylko pokłady służalczości wobec Zachodu ale i pewne cechy osobowe, tudzież kompleksy które czynią go zagrożeniem dla siebie i innych. Założę się ze gdyby on był premierem nasze wojska, a w zasadzie to co z nich zostało już byłyby na Ukrainie, dalszych następstw nie muszę chyba omawiać...
  Co jeszcze zauważyłem, w tej chwili wszyscy politycy zachowują się nieodpowiedzialnie, natomiast dwóch się wybija. Są to "Kaczyński" i Palikot. Jeden wrzeszczy o konieczności ataku na Rosję wszystkimi siłami, drugi tweetuje by przyjąć Ukrainę od razu do NATO i zniszczyć gospodarkę Rosji. Zaskakująca zbieżność... Ciekawe czy już sobie podają ręce i czy na RBN mówili też jednym głosem?
 • @Zawisza Niebieski
  "Jak się słucha ostatnich wypowiedzi Kaczyńskiego, to ma się tylko nadzieję, że to co mówi to tylko PR pod rusofobów. Bo przecież gdyby to zrealizował to opłakane byłyby nasze losy. Pytanie, czy ten człowiek tylko udaje, czy po prostu jest groźny dla Polski."

  ---> A ty, jako rusofil, putinofil, kagiebefil ..., jak zwykle opluwasz Kaczyńskiego bez żadnego racjonalnego powodu, usiłując odwrócić uwagę od faktu, że groźne dla Polski to są postawy takich jak ty, sprzedajnych ludzi, udających Polaków a w rzeczywistości gotowych wszystko zrobić na każde wezwanie Putina i jego służb.
  Putin, w trakcie dzisiejszej konferencji, wygłosił stek bzdur i zwykłych kłamstw,w charakterystyczny dla ludzi o proweniencji kagiebowskiej, sposób a ty czołobitnie nadal go będziesz bronił.
 • @Astra 13:05:12
  Priwiet "Astra":) Jak widzisz u mnie Cywilizacja Wschodnia na całego, nałożę Ci wirtualnych pielmienow, wódeczki naleję:) Nawet nie opluję i nie zbanuję jak robi to z adwersarzami lance(nie)lot w myśl swoich zachodnioeuropejskich wartości.
 • @zadziwiony 13:40:41
  Byłam przeciwna całej tej zadymie na Ukrainie właśnie dlatego, że przewidywałam taki scenariusz.
  Mam gdzieś ich "wolność" i nie wierzę im... tyle w temacie Ukrainy.
  Natomiast wiązannie jakiejkolwiek przyszłości z "niedźwiedziem" uważam za antypolskie i mam poważne wątpliwości w takim przypadku, czy Polak jest autorem takiego tekstu... tego który zamieściłam pochodzącego od autora.
  Cywilizacja Wschodnia? dla Polaków? jakieś żarty?
  Ledwo uszliśmy z życiem jako Naród od tej cywilizacji...
 • @Warlord 13:46:49
  priwiet, priwiet towariszcz, nu ty wspomnij 1920 jak waszą cywilizację pogoniliśmy....
 • @1normalnyczlowiek 13:46:33
  Ależ On nie "opluwa" "Kaczyńskiego" tylko stwierdza fakt. W tej chwili tzw "elity" mówią w Polsce jednym głosem wbrew interesowi, zwłaszcza gospodarczemu Polaków, a "Kaczyński' temu przewodzi. Ci którzy się wyłamują za zaszczuwani jako 'agenci Kremla" i tak spirala się nakręca.

  PS: konferencja Putina była chyba najmądrzejsza od początku całej awantury po zamachu stanu na Ukrainie. Widziałeś ją zasadniczo? Słuchałeś?
 • @Astra 13:49:00
  A wy wtedy gonili nie Rosjan tylko żydobolszewię, a i mój pradziadek gonił, służył u esauła Jakowlewa (wiesz Ty kto to był?) a później u Bałachowicza. Judeobolszewii to myśmy nie lubili za bardzo, bo wcześniej mój pradziadek z braćmi Był w Armii Ochotniczej w dywizji u Drozdowskiego (Wiesz że nabił on więcej bolszewików niż Twój idol Piłsud który się z nimi układał?). A był Polakiem z okolic Miechowa, pod Krakowem, tyle że losy wojny pognały go na wschód, jak i wielu innych, Polacy w Armii Carskiej byli i parę lat wcześniej pod Mukdenem. Tak jak jedne z braci pradziadka który po tym jak Japończycy go wzięli do niewoli już tam pozostał, stąd złego słowa nie powiem na Azjatów.
  Tak że z tym gonieniem to mogłabyś się zdziwić. Drugi z moich pradziadków stracił nogę pod Lwowem, A był z okolic Tarnowa, ale judejca Budionnego zatrzymali, mimo pieniążków jakie żydzi amerykańscy ładowali w tę rewolucję.
  Teraz takie pytanko Astro: Gdzie wtedy goniła judeobolszewię Twoja rodzina?
 • @Autor
  *5!

  Pozdrawiam.
 • wydaje mi się że Lancelot jest...
  egzaltowany jak jakaś (za przeproszeniem) baba. Uważa że ma patent na prawdę i nie dopuszcza nawet myśli że może byc inaczej. Wygląda to raczej groteskowo ale w większym wymiarze, tzn gdyby znalazł więcej takich jak on, to mogłoby to byc nawet groźne. Na szczęście jest tylko i wyłącznie jakąś tam atrakcją neonu z tym jego "ostrzegam że będę banował każdego kto myśli inaczej niż ja":-)
 • @Warlord 13:42:31
  Masz rację, że Kaczyński w tym kontekście jest bardzo groźny i dla Polski.
 • @AdNovum 14:56:48
  Dziękuję serdecznie i pozdrawiam:)
 • @Jan Paweł 15:01:59
  Teraz to on jest atrakcją NEonu, zresztą jak i Pan jako biorący udział w tej dyskusji zauważył i odczuł. Tyle tylko że on jest taką NEonową emanacją jego idola "Kaczyńskiego" który w życiu postępuje dokładnie tak samo.
  Problem jest taki że Lancelot sobie myślących inaczej banuje. Pytanie co z nimi zrobi po swoim ewentualnym dojściu do władzy "Kaczyński"?
 • @1normalnyczlowiek 13:46:33
  Czy już wypastowałeś kamasze i jesteś gotowy ruszać na Kijów albo jeszcze lepiej na Moskwę? Nie licz na to, że jak przyjdzie 30 stopniowy mróz, to ci Merkel albo Obama przyślą ciepły kożuszek, na bratnią pomoc wojsk Europy też za bardzo bym nie liczył. Nie potrząsaniem szabelki a długim procesem ewolucji Europa rozwiązuje konflikty. Rosja będzie się liczyć z jednolitym frontem państw Europy a nie z jednym rusofobem, bo wie, że jak przykręci gaz, nałoży embargo rusofob będzie siedział szczękając zębami pod grubym kożuszkiem, nie bardzo będąc w stanie krzyknąć "Nu Putin, ja tiebia pakażu"
  Nie jestem rusofilem a katolikiem, a ten w każdym człowieku stara się znaleźć jego dobro. Jeśli ciężko to znaleźć u przywódców Rosji to uwierz mi, że nie każdy Rosjanin marzy by przyłożyć ci pepeszę do głowy.
 • @Astra 13:49:00
  A może przeczytaj jeszcze rozdział, dlaczegóż to potrzeba było nam aż "Cudu nad Wisłą? Bo jeśli się nie czyta historii to jeszcze raz tęgie baty za te same błędy na tyłku odczuwa.
 • "odejdzie od rozliczeń w dolarze, co byłoby największym osiągnięciem w tym kryzysie"
  To by był poważny krok ku wyzwoleniu świata z hameryckiej okupacji
  Chińczycy poparli Rosję w sprawie Ukrainy.
  Chińczycy mają napięte stosunki z Japonią i Usraelem o te wysepki.
  Szykuje się rozprawa.
 • @NUS 17:15:42
  Chińczycy bardzo mocno popierają Rosję i są gotowi podjąć wyzwanie ekonomiczne ze strony USA, oni zdają sobie sprawę że jadą na tym samym wózku i jankesi chcą upadku obydwu tych państw.
  Faktem jest że Chiny już dawno uregulowałyby stosunki z Japonią i dogadały się w wielu kwestiach gdyby nie mącicielska i podżegająca polityka uSSa. Mimo że Chińczycy za Japończykami nie przepadają te narody łączy dalekowschodni pragmatyzm, ale takie porozumienie bardzo nie byłoby na rękę jankesom.
 • @Zawisza Niebieski
  "Nie jestem rusofilem a katolikiem, a ten w każdym człowieku stara się znaleźć jego dobro"

  ---> Nigdy więcej nie przypominaj o tym. Swoimi kłamstwami, odwracaniem kota ogonem, konfabulacjami, zaklinaniem rzeczywistości ..., przynosisz tylko wstyd katolikom, Polakom. Ślepa obrona kagiebowców, wbrew faktom i logicznym wnioskom z nich wyciąganym, dowodzi jednoznacznie, że jesteś ... ale rusofilem a nawet czymś więcej. Każdą krytykę kremlowskich władz "odpierasz" dokładnie w ten sam sposób, jak to robią czerskie cyngle od Michnika. Przecież wy nie dysponujecie nawet namiastką argumentów. Wy, zgodnie z bolszewicką szkołą propagandy, na merytoryczne zarzuty, na niezależne opinie, poglądy idące w poprzek kremlowskiej linii, macie ZAWSZE ten sam, jeden jedyny "argument": Co!!! Chcecie siadać na czołgi i jechać na Moskwę? Jest to takie samo kłamstwo jak tu użyte przez ciebie "kamasze". Tak więc mogę ci powiedzieć tylko tyle, że nie zdejmiesz z siebie piętna kłamcy do czasu, aż nie znajdziesz i upublicznisz przynajmniej jednej wypowiedzi "jakiegoś" Kaczyńskiego, "jakiegoś" pisowca, w której choćby tylko raz któryś z nich wspomniał o "marszu na Moskwę", o "wypowiedzeniu wojny Rosji" i to obojętnie z jakiego powodu - tak jak to kłamcy i oszuści z PO, z rządu Tuska, z GW, TVN, Polsat ... wmawiali, wkładając w czyjeś usta słowa, które nigdy nie zostały wypowiedziane, wtedy gdy domagaliśmy się prowadzenia NORMALNEGO śledztwa w sprawie tragedii smoleńskiej! A że wiem dobrze, że nie znajdziesz takiej wypowiedzi, więc już na zawsze pozostaniesz kłamcą.

  Innym dowodem na to jak bardzo jesteś zakłamany, jest ostatnie zdanie z komentarza: "... uwierz mi, że nie każdy Rosjanin marzy by przyłożyć ci pepeszę do głowy", które świadczy tylko o tym, że z upartością godną lepszej sprawy, udajesz ślepego i głuchego, choć już setki razy zostało wytłumaczone, że należy odróżniać ruską władzę, kagiebistów z Kremla ... od Rosjan. Można też tobie tysiąc razy tłumaczyć "oczywistą oczywistość", że np. list Jarosława Kaczyńskiego był skierowany do Narodu Rosyjskiego, do Rosjan a NIE do Ruskich, do kremlowskiej władzy, to i tak ty i tobie podobni bolszewiccy propagandyści będziecie, przy tysiąc pierwszej okazji wmawiali, że Jarosław Kaczyński "zmienia twarz", że "jest niezdecydowany" bo raz występuje do Rosjan z oznakami przyjaźni a innym razem ostro krytykuje. A fakt, że krytykuje komunistów, bolszewików, kagiebistów ... - nie zwykłych Rosjan - staracie się za wszelką cenę ukryć!

  Tak więc ze swoją tchórzliwą postawą, przerażonego na samą myśl "szczękania zębami", nie podszywaj się ani pod katolików, ani pod Polaków. Polaka poznać m.in. po tym, że woli "na wolności kęsek lada jaki ..."
 • @Warlord 14:15:47
  //A wy wtedy gonili nie Rosjan tylko żydobolszewię//

  Jacy wy?? widzisz grisza jak się sypiesz...
  Tą historię z dziadkami to sobie daruj:)))
  A że Marszałka nie lubisz, nie dziwota :))))
 • @Zawisza Niebieski 15:48:31
  // Bo jeśli się nie czyta historii to jeszcze raz tęgie baty za te same błędy na tyłku odczuwa//

  Bo myśmy innych autorów czytali... a baty to chyba nie my wtedy oberwaliśmy, o tym uczą koleś w historii nie tylko Polski.
  No i wg mnie cud był... po co ten cudzysłów?
  Jeśli Bóg z nami, to któż przeciw nam !
 • @Astra 22:43:57
  Mówiąc o batach, mówię ogólnie o historii, że kto nie wyciąga wniosków z swoich porażek, jeszcze raz je boleśnie odczuje.

  A wtedy? No cóż, poleźliśmy pod Kijów, dostaliśmy baty, że aż pod Warszawę uciekaliśmy, po czym myśmy dali sowietom baty pod Warszawą i tak ustaliliśmy granice. Tak to w skrócie było. A czy był cud, przynajmniej nie tylko na cud liczyliśmy, bo mieliśmy również dobrych dowódców i nie mówię tu o Piłsudskim. Zawsze dobry plan, dobrzy dowódcy i dobry żołnierzy w cudach mocno pomagają. Patrz konfederacja Barska, gdzie liczono tylko na cud.
 • @Astra 22:40:30
  Historia o dziadkach dużo mówią. Np PIS bardzo lubił historię o dziadku Thuska a jakoś nie lubił historii o dziadkach i wujkach "Kaczyńskich". Znamienne.
  W jednym masz rację. To że nie lubię Piłsuda nie jest dziwne. Powiem ci więcej. Większość znających historię ludzi też go nie lubi, ale cóż, ty musisz go kochać, miał w końcu "takie piękne wąsy"...
 • @Warlord
  "Historia o dziadkach dużo mówią. Np PIS bardzo lubił historię o dziadku Thuska a jakoś nie lubił historii o dziadkach i wujkach "Kaczyńskich". Znamienne."

  ---> Znamienny jest tylko fakt, że obnażasz swoją niewiedzę, nawet na temat swego idola Donalda Tuska ... no bo chyba specjalnie nie kłamiesz lub plujesz, prawda?

  ---> Po pierwsze, tego, czy "PiS lubił ... lub nie lubił ..." nie znasz z bezpośrednich wypowiedzi lecz tylko z konfabulacji wymyślanych na bieżąco przez zakłamanych pseudodziennikarzy z GW, TVN, Polsat itd., którzy to wymyślali - a Ty TYLKO za nimi powtarzasz!
  Po drugie, wygooglaj sobie, jak to naprawdę było z tym dziadkiem z Wehrmachtu! Dowiesz się wtedy, że to NAJPIERW Donald Tusk, "historyk" nie znający historii swej rodziny, chciał się popisać przed opinią publiczną i WYMYŚLIŁ fałszywą historię swego dziadka a dopiero PÓŹNIEJ Jacek Kurski zareagował, opisując jak było naprawdę!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031