Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 700 komentarzy

Świat oczami Polaka

Warlord - Świat oczami Polaka, Słowianina. W treści zdecydowany antyokcydentalizm. W końcu świat nie kręci się wokół zachodu.

Sankcje? Wolne żarty...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu dzisiejszym, jak i poprzednich docierają informacje o sankcjach, restrykcjach itp. jakie „wolny Zachód” ma zamiar nałożyć na Rosję za to iż ta broni praw swoich rodaków prześladowanych przez banderland.

 

Półki co, widzimy akcje taka jak ta ze zdjęcia ( autorstwa AFP) gdzie niemieckie "geje" i inni transwestyci biorący udział w paradach kończących karnawał w Nadrenii naśmiewają się z Putina i Cerkwi. Na niewiele więcej gejland zachodni na tę chwilę stać. Oprócz popiskiwania i stałej agresji ze środowisk użytecznych idiotów słyszymy tylko i wyłącznie pohukiwanie, brak natomiast jakichś konkretów i określenia się jak te sankcje miałyby wyglądać. Nic w tym dziwnego. Zachód tak naprawdę nie jest w stanie zbyt wiele osiągnąć, zbyt wiele nici interesów łączy państwa Europy ale i inne z Rosją. Pokrzyczą, odwołają jakiś tam szczyt, wykluczą się nawzajem z towarzystwa gadających głów, może nawet pozamrażają sobie konta i nie przyznają wiz. I to będzie wszystko...

 

Natomiast jedno państwo straci wiele. Tym państwem będzie oczywiście Polska. Obserwując rynek rolny ale także nasz eksport maszyn czy urządzeń widzimy jak mocno jest on ukierunkowany na wschód. Pokuszę się o stwierdzenie iż Polska sama swój rynek żywnościowy oddała obcym koncernom jak np. rynek wieprzowiny Smitfieldowi (który truje nas w imię hasła „dobre bo z USA”), natomiast polscy producenci szukają szans na rynkach Rosji czy Białorusi. Nie jest tajemnicą że to zaangażowanie polskich producentów w Rosji było i jest solą w oku ubermenschom z „cywilizowanego Zachodu”, zwłaszcza Niemiec ale i Francji, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Aktualnie mają szansę sporo ugrać. To na polskich producentach skupi się odpowiedź strony rosyjskiej za gierki polskojęzycznych namiestników politycznych rezydujących w Warszawie. To zwykli Polacy stracą. Kto wejdzie na ten rynek? Zachodnie państwa UE nie na darmo bardzo ostrożnie mówią o sankcjach, wręcz wcale. One już celują w lukę która wystąpi na tym rynku po usunięciu z niego Polaków. Pytanie, czy się nie przeliczą?

 

Rosja nie na darmo budowała i buduje relacje w ramach BRICS, sądzę że powoli będziemy świadkami przeorientowania się tego państwa na handel w ramach tej wspólnoty, na Europie Rosja będzie zarabiać dalej, sprzedając jej surowce, ale jeśli chodzi o import kupować będzie już od innych państw. Sprzyjać temu będzie fetowane dziś w stolicach Zachodu osłabienie rubla i giełdy. Paradoksalnie zyska rosyjski eksport surowcowy, ale także będzie to impulsem do poszukiwania nowych rynków dla zakupów, rozliczanych może z pominięciem dolara. Rosja już mocniej zwraca się ku Chinom, reszcie krajów Azji, tradycyjnie dobre relacje ma z Indiami, a ziemniaczki zamiast z Polski kupi z Egiptu. Tańsze. UE to wie. Dlatego stara się nie drażnić Rosji. Nie będą umierać za Ukrainę, bo banderland nie zrównoważy im strat na rynku Rosyjskim. Ciekaw jestem natomiast czy polscy politycy zechcą zrównoważyć straty wynikłe z ich awanturnictwa polskim przedsiębiorcom? Wątpliwe...

KOMENTARZE

 • ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO
  MY NARÓD POLSKI WYPOWIADAMY POSŁUSZEŃSTWO ŻYDOWSKO-NIEMIECKIEJ WŁADZY TO NARÓD SPRAWUJE WŁADZĘ W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ART 4 KONSTYTUCJI

  WYPOWIADAJĄC WŁADZĘ OBCYM NAM RZĄDOM PODEJMUJEMY WALKĘ O ODEBRANIE ZŁODZIEJOM STOCZNI GDAŃSKIEJ KOLEBKI SOLIDARNOŚCI POLACY-RODACY WYBIŁA GODZINA WOLNOŚCI NIE ZAPRZEPAŚĆCIE TEJ SZANSY NA WOLNĄ POLSKĘ Stefan Dembowski

  https://www.youtube.com/watch?v=hkVkawKtmSw
 • @Autor
  "... za to iż ta broni praw swoich rodaków prześladowanych przez banderland"

  ---> Znowu kłamstwo na samym początku notki, powtarzające bzdury "o prześladowaniach przez banderland". Identyczną ignorancję i łatwowierność zauważyłem u takiej starszej baby z chustą na głowie, Rosjanki z Ukrainy, pokazanej w telewizji, gdy narzekała jak to się im - Rosjanom - ciężko żyje pod rządami tych "banderowców, faszystów, nacjonalistów". Ta baba, tak jak i Ty, zapomniała o "drobiazgu": że ci "banderowcy, faszyści, nacjonaliści" jeszcze NIE ZDĄŻYLI zacząć swoich rządów. A więc jeśli nawet przyjąć jej narzekania na ciężki żywot, za prawdziwe, to każdy logicznie myślący normalny człowiek może jej odpowiedzieć, by podziękowała za to swemu ukochanemu Janukowyczowi!
  Skoro już na początku nie potrafiłeś zachować obiektywizmu, to żadnym zaskoczeniem nie jest fakt, że i reszta tekstu - napisanego w pozycji klęczącej twarzą do Ruskich kagiebistów a wiadomo czym do nas Polaków - to zwykłe zaklinanie rzeczywistości.
  Wylewanie krokodylich łez, bo Polska straci na handlu z Rosją, świadczy o nieznajomości tematu, szczególnie proporcji jaką zajmują polskie towary w porównaniu z tym, co wysyła UE i inne kraje.

  PS. Jeszcze nie wiesz, że korzystne dla siebie interesy robią tylko silni partnerzy, za którymi stoją silne państwa a nie płaczliwi, w proszalnej pozie, słabeusze?
 • @1normalnyczlowiek 14:11:54
  Zaczęli zaczęli, swoje "rządy" banderowcy zaczęli od wprowadzenia ustawy dyskryminującej mniejszości. Także wcześniej mieli wpływ na to co dzieje się na Ukrainie, to sojusz nazistów z oligarchami dporowadził ją do tego stanu w jakim jest.

  Rozumiem że według Ciebie Polska nie straci na całej Ukraińskiej awanturze?

  Interesy robią Ci którzy mają sobie coś do zaoferowania, Polska oferowała dobrą żywność, maszyny, towary, Rosjanie to kupowali, teraz nam ładnie podziękują.
 • @Warlord
  "... Także wcześniej mieli wpływ na to co dzieje się na Ukrainie, to sojusz nazistów z oligarchami dporowadził ją do tego stanu w jakim jest ..."

  ---> Nie idź w klimaty innych komentatorów wydarzeń politycznych, którzy - jak dobrze wiesz - za wszystko co się w Polsce dzieje obciążają PiS, czyli opozycję a nie rząd. Twoje teza "sojuszu" wskazywałaby, że Janukowycz nic nie miał do gadania, że on "tylko" sobie na boku "dłubał" te parę miliardów dla Rodziny.

  " Rosjanie to kupowali, teraz nam ładnie podziękują"

  ---> Handel z Rosją czasami przeradza się w "rosyjską ruletkę". Tak więc akurat na tym odcinku handlu zagranicznego, równie dobrze może się zdarzyć, że znajdziemy dużo większy rynek zbytu na Ukrainie - w miejsce produktów z Rosji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031